2048 Doge

Играј Игра
Носители на оценки
Резултати
Рестарт
Најдобро
Име
Резултати
U_
47180
U_
47180
Snilen
34068
Snilen
30592
Beated
21868
Wolle02
14504
Wolle02
14220
Wolle02
13668
Wolle02
13620
HUD
13292
Wolle02
12040
King 2323
9636
King 2323
8144
Sedfrg
7868
Yes
6996
Sasha
5708
Sasha
5708
Lori
5428
Lori
5428
cute wolf
5320
cute wolf
4980
cute wolf
3888
cute wolf
3888
Jake
3636
Spencer
3212
2 4 8 16 32 64 128 256 512 1024 2048 4096 8192 16384 32768 65536 131072
3156
cute wolf
3152
Andrew
3128
Ur mom
3048
Meowicorn95
2856
Carla
2740
Mashercool
2672
Mashercool
2596
Mashercool
2596
cute wolf
2568
Vgrebgtbtynryum
2364
Vgrebgtbtynryum
2364
Mashercool
2328
256 too ez
2308
256 too ez
2308
256 too ez
2308
256 too ez
2308
Jaexie
2280
Ow
2196
Angela
2188
Scarlett
2036
Kana
2000
braulio
1980
Imadog
1856
jhrgnjhdsgnxfdgnjsgnghsnkdhgnd
1784
jhrgnjhdsgnxfdgnjsgnghsnkdhgnd
1784
Mashercool
1532
cute wolf
1496
Mashercool
1492
DIu0141 Pu00cfu00c7u0141u0118
1396
Mashercool
1396
Christmas
1384
cute wolf
1356
Mashercool
1336
Mashercool
1336
Maree
1324
Mashercool
1128
KANA
1112
Mashercool
1092
Mashercool
1092
Mashercool
1092
Mashercool
880
Christmas Katie
864
AWW KATIE
736
Mashercool
708
Mashercool
708
THE CHAOTIC
696
THE CHAOTIC
696
THE CHAOTIC
696
THE CHAOTIC
696
THE CHAOTIC
696
THE CHAOTIC
696
Mashercool
636
cute wolf
576
Kana
568
Kana
568
Mashercool
560
Mashercool
528
Carla ???
472
Carla ???
472
cute wolf
408
ËËËËËËËËËËË
388
ËËËËËËËËËËË
388
Kam
376
Kam
376
baraa
328
Linghesh
320
LAMAR JACKSON
196
By: Stephanie
128
Linghesh
88
Hi
36
Hi
36
Hi
36
Hi
36
Hi
36

Како да играш

Користете ги вашите Стрелките на тастатурата За да ги преместите плочките. Кога две плочки со ист број се допираат, тие Се спојуваат во една!

Дали сакаш кучиња? Веб игри, Меми и стрипови? Што ако ги имате сите овие фанови на едно место? Ако сте личност која е во loveубов со сите овие, имаме пријатно изненадување за вас кои доаѓаат со исклучителна забава. Тоа е 2048-та игра Доге !! 2048 Доџ е нова и најпопуларна верзија на познатата игра 2048 година. Темата и структурата на 2048 година Доџ точно иста како 2048 , која може да игра како веб-базирана. Haveе имате atубов на прв поглед кога ќе ја видите прекрасната гулаб на плочките; можеби изгледа збунувачки, но верувајте ми, сигурно ќе ве забавувате. Сè што треба да си играте со стратегија и лесно можете да го победите; ова Доге 2048 дефинитивно ќе ви го разнесе умот со своите симпатични кучиња. Треба само да го повлечете екранот на допир на вашиот паметен телефон или да ги притиснете копчињата со стрелки на тастатурата на вашиот компјутер за да ги преместите Doges, напред и назад и лево и десно. Вашите крајни цели се да достигнете 2048 година пред да истрчате простор на одборот. Сè што треба да ги комбинирате двајцата од истата Доџа, и тие ќе се спојат во нова Доџа. Потоа, повторно кога ќе се спојат истото гулаб, тие прават нова плочка со различна доџа-слика. Продолжува сè додека не достигнете до 2048 година дожд, а вие ќе победите, или ќе се наполнат сите празни плочки, вие сте заглавени и изгубени. Додека напредувате, оваа игра од 2048 година Доџ ќе ги охрабри со слатки слики на Доџ, некои традиционални фрази. Тој е многу зависност и може да игра и како веб-базиран на лаптоп и на мобилен телефон. Понекогаш се прашувам кај луѓето кои не го поседуваат кучето, бидејќи има огромни придобивки од поседување на кучето. Па, точно истото играње 2048 Дог ќе ја смири вашата душа со својата неверојатна слика за кучињата. Кучињата секогаш се покажаа како наши најдобри пријатели и му помагаа на нашиот квалитет на живот. Тие ве одржуваат поактивни и здрави. Најчесто поминуваме многу време пред лаптоп или прелистуваат смартфони кои предизвикуваат главоболки и непријатност во очите, па затоа ни треба нешто што нè прави среќни и опуштени. Па, што може да биде порелаксирачко отколку да се игра забавна игра со убава гулаб? Да, може да ни го опушти умот и ќе има многу позитивни добри ефекти врз целокупното тело. Забавувајте се со оваа исклучително зависност и фантастична игра со толку многу неверојатни дождови!

Можеби ви се допаѓаат и овие


Olivia Huynh
Illustration
Dog With Bone
Darkness
Beagle
Alsatian
Figurine
Animal Figure
Nyan Pug
Blackops
Paw Patrol

Leave a Comment:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *